الرئيسيةPortalاليوميةمكتبة الصورپرسشهاي متداولجستجوليست اعضاگروههاي کاربرانثبت نامورود

شاطر
 

 چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم :

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
FARGO
خبرنگار
خبرنگار
FARGO

تعداد پستها : 9
Join date : 2010-01-21

چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم : Empty
پستعنوان: چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم :   چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم : Emptyالإثنين يناير 25, 2010 12:20 pm

اومیدوارم هیچ وقت کنسولتون 3 چراغه نشه

چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم :
انشاالله همیشه کنسولتان سبز باشد ...

این مسائلی که در اینجا گفته میشود بسیار مهم هستند و بعضی از آنها حتی از طرف خود شرکت مایکروسافت گفته و یا تایید شده ...
DVD Drive
مسائل زیر میتواند باعث بیشتر شدن عمر کنسول شما شود ...

نکات مهمی که در مورد درایو شما وجود دارد و بایر رعایت شوند , هیچ وقت سیدی هایی که زیاد خش دارند را در داخل دشتگاه نگذارید ، چون باعث میشود لنز دشتگاه ضعیف شود ، نکته ی بسیار مهم دیگری که حتما باید در دشبرد جدید این کار را انجام دهید بهتر است برای فشار وارد نشدن و ضعیف نشدن چشمی لنز دستگاه بازی های مورد استفاده ی خود را بر روی Hard Drive کنسول Install کنید یکی از خوبی هایی که این کار وقتی بازی روی دستگاه نصب میشود ولی باز هم شما باید DVD را درون دستگاه بگذارید اما وقتی ّازی که دورن دستگاه نصب باشد و بعد شما DVD بازی را درون دشتگاه قرار میدهید فقط لنز برای یک دور بسیار کوتاه که شاهد هم به 1 دقیقه نرسد دیسک را میخواهد و بعد متوقف میشود , شاید در هنگام بازی در هر چند مدت یک بار لنز دستگاه این عمل را انجام دهد , این کار آنقدر آرام انجام میشود که شما اصلا هیچ صدایی از DVD Drive منسول خود نمیشنوید، و وقتی هم بعد از چندین ساعت بازی کردن DVD را از دورن دستگاه خارج میکنید بسیار خنک است و انگاار که هیچ وقت کار نکرده!! در هنگام بازی کردن Hard Drive دستگاه کار خود DVD دزایو را انجام میدهد حتی بهتر از آن چون در داخل هارد درایو بخش پرندازنده ی بازی که از داخل آن خوانده میشود (خروجی) سرعت بسیار بالایی را دارد مانند کامپیوتر هارد از سیدی رام سرعت بیشتری دارد ؛ شما در بازی ها میتوانید این عمل سرعت پردازش بسیار خوب Hard کنسول را به طور واضح در بازی ببینید تا بحال برای شما پیش آمده که وقتی دارید بازی انجام میدهید در محیط های شلوغ و یا در جایی افت فرم داشته باشید؟ و یا صفحه تصویر بازی کمی آهسته شود؟! حالا وقتی بازیها را درون هارد ریخته اید اافت و نرخ فرم را فراموش کنید! در شلوغ ترین و حساس ترین صحنه ها با خیال راحت به بازی بپردازید ، خاسلتان هم از هارد دشتگاه راحت باشد طبق تحقیقاتی که خود شرکت مایکروسافت انجام داده مشخص شده قدرت مقاومت و ظرفیت هارد کنسول Xbox360 بهتر از هارد های کنسول PC طراحی و ساخته شده است! البته هارد های جدید که برای PC وارد بازار شده اند میتواند با کنسول برابری کند .
دسته کنسولمدار دسته ی کنسول Xbox360

دسته ی کنسول Xbox360 که به صورت بی سیم است مشکل خاصی ندارد ولی باید نکات بسیار کوچکی که میتواند برای دسته ی کنسول ضرر داشته باشد را بازگو کنیم , یکی از مسائلی که شاید بیشتر شما با آن بر خورد کرده اید در هنگام بازی شارج دسته ی کنسول تمام میشود! و پغامی را در تصویر دریافت میکنید , دقت داشته باشید هیچ وقت در دسته ی کنسول باطری ضعیف و یا کار کرده قرار ندهید , و به هیچ وجو پیشنهاد نمیشود شما از باطری های معمولی که در بازار یافت میشود و یک بار مصرف هستند استفاده کنید این بحث به خاطر اینکه چند دلیل دارد , این نوع باطری ها باعث میشوند وقتی برای مدت طولانی از کنسول استفاده نمیکنید آنها در داخل دسته ی کنسول سولفات کنند و باعث شود دسته کنسول بسوزد و یا به مدار آن صدمه بزند! همیشه بهتر است از باطری های شارژی خارجی که قیمت آنها حدود 10 -12 هزارتومان است استفاده کنید , این نوع باطری های شارژی که توسط دستگاه C.F.L شارژ میشوند مناسب و ارزان ترین نوع شارژ کنسول است ، باطری های شارژی به بارهای الکتریکی بسیار قوی را از خود در موقع مصرف شدن تولید میکنند و باعث میشود جریان الکتریکی به صورت دقیق به دسته ی کنسول برسد و هیچ نوع مشکلی را در مدار آن وجود نیاورد , برای شارژ صحیح دسته ی کنسول چند راه دیگری هم دارید , اگر خوب دقت کنید در جلوی دسته ی کنسول جای پورتی را مشاهده میکنید شما میتوانید با خرید سیم مخصوص این پورت که جلویش به درگاه USB منسول میخورد دسته خود را شارژ کنید و یا بدون باطری بازی کنید , اگر باطری درون دسته باشد و سیم هم به او متصل باشد باز باطری شارژ میشود و همان کار دستگاه C.F.L را انجام میدهد (حتما باید باطری ها شارژی باشند) .

مکانی که کنسول در آن قرار دارد

نگهداری کنسول شهر اساسی 3 چراغه نشدن است!

مکانی که کنسول شما در انجا قرار دارد بسیار مهم است و شرط اصلی نگهداری صحیح از Xbox360 این مثله است! بیشتر شما برای کنسول خود جا ها و مکان های مورد نظر خود را برای کنسول خود انتخاب کرده اید آیا این مکان ها ها برای دستگاه شما مناسب هستند؟! شاید بیشتر شما فکر میکنید جایی که کنسول در آن باید قرار داشته باشد باید سرد باشد! و معمولا بعضی ها کنسول خود را در موقع تابستان در جلوی کولر قرار میدهد...! آیا این کار صحیح است؟ اگر بدانید گرما و سردی زیاد برای کنسول Xbox360 ضرر دارد کنسول باید در جایی متعادل قرار بگیرد ، اگر کنسول احتیاج به هوای سرد داشت حتما شرکت مایکروسافت یک فیلیزر هم باید همراه کنسول میداد! طی تحقیقاتی که شرکت مایکروسافت انجام داده گرمی زیاد باعث میشود پردازنده ی CPU و GPU کنسول در محاسبات خود اشتباه کنندو در نهایت کنسول هنگ و یا پیغام خطایی ظاهر میشود ، سردی زیاد هم باعث میشود تا CPU و GPU مقدار گرمای لازم برای محاسبات را دریافت نکنند و در نهایت این دو تراشه کار نکنند! و کنسول هنگ و یا چند چراغه شود! اگر کنسول خود را در داخل میز تلوزیون و یا کمد قرار میدهید حتما باید در اطراف کنسول از دو طرف نیم متر جا داشته باشد ، و هیچ وقت کنسول را با ترانس دستگاه نزدیک نکنید چون در داخل ترانس فنی وجود دارد و وقتی از خود گرما خارج میکنید وقتی در کنار کنسول باشد گرما را جذب خود میکند ... همیشه سعی کنید در زیر کنسول چند وسیله بگذارید تا در زیر آن هوا جریان داشته باشد , با اینکه Xbox360 مدل های فالکن و چاسپر از این نظر مشکلی ندارند و کمتر داغ میکنند ولی باید در رابطه با این مدل ها این موضوعات رعایت شود , همان طور که در آموزش قبلی هم مسائلی گفته شد همیشه سعی کنید کنسول خود را در هوای معتدل قرار دهید ، و هوا در اتاق جریان داشته باشد جایی که دستگاه در آن قرار دارد به خصوص پشت دستگاه که دو فن خروجی در پشت آن است نباید چیزی در جلویش وجود داشته باشد که هوای گرم خارج شده از فن را باز به داخل کنسول برگرداند ، یکی از دشمنان دیگری کنسول گرد خاک است! در اتاقی که گرد خاک است برای کنسول بسیار ضرر دارد همیشه اتاق خود را از گرد خام تمیز کنید وجود گرد خاک در اتاق باعث میشود تا فنی که هوای خنک را به داخل کنسول میبرد گرد خاک هم همراه خود وارد شیارهای پردازنده کند و آنها را ببندد! از طرفی هم از آنجایی که هوای گرم خارج میشود و در میان آنها سوراخ های ریزی هم وجود دارد ممکن است بسته شوند! برای کسانی که تقریبا حدود 3 سال کنسول دارند پیشنهاد میشوند آن را برای تمیز کردن به یکی از مراکز مجاز ببرند تا گرد خاک دون کنسول گرفته شود! ما به شما پیشنهاد میکنیم برای جذب گرد خاک از داخل اتاق خود از یک فیلتر مخصوص گرد خاک استفاده کنید معمولا در دارو خانه های پیدا میشوند , با نصب این فیلتر در داخل اتاق گرد خاک کمتری بر روی اتاق مینشیند و هم باعث میشود گرد خاک کمتری وارد کنسول شما شود!
خرید Inter Cooler برای Xbox360 پیشنهاد نمیشود درست است این فن را خود شرکت مایکرو سافت ساخته ولی به خاطر مشکلاتی برای افرادی که از این فن استفاده میکرند پیشنهاد میشود از اینتر کور استفاده نکنند به خاطر دو دلیل : 1- فن اینتر کولر در پشت کنسول Xbox360 و در بر روی دو فن دستگاه نصب میشود و از برق USB پشت کنسول استفاده میکند اگر به این موضوع توجه کنید دو فن داخلی Xbox360 در جهت عربه های ساعت میچرخد ولی فن اینتر کولر بر عکس جهت عقربه های ساعت کر میکند و با سیستم تایمری که در این فن وجود دارد باعث بروز مشکلاتی میشود ... نکته ی 2 همان طور که میدانید برق اینتر کولر از درگاه USB پشت کنسول گرفته میشود و این باعث میشود والتاژ های کنسول تغییر کند و احتمال سوختن دستگاه بالا میرود!

مشکلات با نمایش چراغ ها :
در این مشکلات به وسیله ی چراغ ها نمایش داده میشوند , بعضی از این مشکلات قابل حل شدن و بعضی های دیگر هم باید به دست تعمیر کار حل شوند! همه چیز بستگی به شانس دارد...وقتی این چراغ را مشاهده کردید این به این معنی است مشکلی در یکی از IC های کنسول رخ داده است یا سوخته یا درست کار نمیکند!! سریع دستگاه را Restart کنید اگر حل نشد یکی از IC های روی مادربرد متاستفانه سوخته است!


این مشکل زمانی رخ میدهد که فن ها زیاد قادر به خنک نگهداشتن پردازنده نباشد! و کنسول شما تحت هر شرایطی گرم شود اگر در بازی و یا خارج از بازی در درون دشبرد باشید کنسول هنگ میکند ... توجه داشته باشید: هنگ کردن سیستم شما همیشه با روشن شدن این دو چراغ همراه نیست بلکه ممکن است چراغ ها سبز عادی باشند و کنسول هنگ کند! هر دوی اینها یک دلیل را میدهند ولی اگر در شرایط دوم کمی وضع تغییر میکرند و ممکن است DVD بازی خش داشته باشد .
از کجا متوجه شویم وقتی کنسولمان هنگ کرد اشکال از DVD بازی است؟
فهمیدن این مشکل بسیار ساده است ، وقتی شما در هنگام بازی با دستگاه هستید و در وسط بازی ناگهان بازی هنگ کرد ، اگر صدای بازی می آید و یه همین طور تکرار میشود پس مشکل از DVD بازی است و ربطی به داغ شدن Xbox360 ندارد... حالا اگر در موقع بازی کردن ناگهان بازی هنگ کرد و هیچ صدایی از بازی نمیشنوید مشکل از داغ شدن کنسول است و اگر هم در داخل دشبرد هنگ شد باز هم مشکل از داغ شدن کنسول است!
وقتی کنسول شما داغ شد پس جایی از کنسول مشکل دارد ولی ممکن است این مشکل در اصر زیاد بازی کردن هم پیش بیاید ! راه حلی که ما برای بر طرف کردن این مشکل پیشنهاد میکنیم ، باز هم همان معنی چگونه از کنسول خود مراقبت کنیم را میدهد ... وقتی این مشکل برای شما پیش آمد سریع کنسول خود را خاموش کنید و بگذارید چنین ساعت کند شود و بار دیگر کنسول خود را روشن کنید این مشکل طوری نیست که به روسن کردن کنسول خود سریع 2 چراغ روشن شوند اگر واقعا کنسول شما مسکل دارد در طی زمان کمی در هنگام بازی کردن این مشکل رخ میدهد .


این مشکل هم ساده به حساب می آید و هم میتواند کمی خطرناک باشد! وقتی این چراغ ها را مشاهده کردید چندین دلیل دارد : 1- ولتاژ دقیق به کنسول نمیرسد و ربط به آداپتور دارد که باید آن را برسی کنید وشاید هم مشکل از دورن آداپتور باشد 2- نیزهایی در کنسول ایجاد شده با یک Restart مشکل حل میشود 3- دستگاه در ارتباط با Hard Drive مشکل پیدا کرده! و رسانایی دقیقی ندارد .
توجه :>

شاید بعضی از شما در هنگام بازی با کنسول دستگاه های مختلفی مانند موبایل , دوربین , و ... را به USB کنسول وصل میکنید تا شارژ شوند این کار بسیار اشتباه است! و بیشتر به وجود آمدن این مشکل به خاطر همین خواهد بود ؛ وقتی ما از درگاه های USB برای وسایلی که زیاد قدرت دارند برق بگیریم باعث میشود در داخل کنسول ولتاژ بالای پایین رفته و حاصلش این ارور باشد!! که بسیار خطرناک هم هستندو حتی باعث سوختن کنسول میشود .


این مشکل بسیار ساده است , به وقوع پیوستن این علامت چندین دلیل دارد که همه ی آنها مربوط به کابل AV کنسول میشوند : در هنگامی این مشکل رخ میدهد کابل به صورت دقیق به پشت کنسول متصل نباشد و یا کج و بد متصل شده باشد ... ، بعضی وقت ها هم ممکن است خود کابل AV صدمه دیده است ، و یا ممکن است به خاطر گرد خاک در داخل فیش AV باشد داخل آن را تمیز کنید و یا فوت بزنید تا گرد خاک خارج شود .
خطا های کنسول Xbox360 که رخ میدهد :

E60: این مشکل به خاطر این است GPU به دستگاه متصل نیست!
E61: رم در کنسول وجود ندارد! و یا نصب نیست!
E62: مشکلاتی در هارد دستگاه که : ممکن است Hard Drive دستگاه بد جارفته باشد و میتوایند هارد را در آورده و بار دیگر جا بزنید تا این مشکل درست شود .
E63: وجود مشکل در برنامه نویسی های کنسول برای کمتر کسی این مشکل رخ میدهد .
E64: وقتی DVD Drive شما مسکل داشته باشد و یا تاریخ مهلت فریمور آن تمام شده باشد این مسکل رخ میدهد , ( بیشتر این مشکل مخصوص کسانی میباشد که از فریمور استفاده میکنند.)
E65: وقتی فریمور نصب شده با DVD Drive هم خانی نداشته باشد و یا برای آن قدیمی شده باشد این پیغام خطا رخ میدهد برای جلوگیری از این خطلا فریمور را پاک کنید تا دیگر این مشکل پیش نیاید .
E66: این مشکل به خاطر بروز مشکلاتی و یا سوختن IC DVD Drive کنسول اتفاق میافتد , این مشکل بیشتر در هنگام بازی رخ میدهد!
E67: این مشکل بیشتر در هارد درایو های 120GB فراوان تر است ؛ این پیغام تو معنی دارد : 1- در ازتباط هارد به کنسول مشکلی پیش آمده 2- هارد از داخل مشکل دارد!!
E68: همان طور که در بالا گفته شد این مشکل به خاطر تغییر ولتاژ رخ میدهد و در بعضی از مواقع ممکن است بسیار خطرناک باشد ... ، دلیل به وجود آمدن این مشکل به خاطر متصل کردن دستگاه های بیخودی به درگاه USB کنسول است که باعث میشود برق زیادی مصرف کنند و کنسول دچار افت ولتاژ شود!
E69: این مشکل از خراب شدن هادر درایو و یا سوختن آن در موقع وصل بودن به کنسول رخ میدهد و هیچ راحی ندارید جزء به تعمیر کار مراجعه کنید .
E70: مشکل در بد کار کردن پردازنده با یک باری Restart مشکل حل میشود .
E71: این پیغام در موقع وجود مشکل در دشبرد رخ میدهد باید آن را بار دیگر نصب کنید و یا توسط یک سیدی دشبرد جدید فایل های آن را بار دیگر بازیابی کنید .
E72: قطعات کنسول نشناخته هستند , با یک بار Restart درست میشوند اگر درست نشدند راهی ندارید و باید به تعمیر کار مراجعه کنید .
E73: این پیغام به این معنی است مشکلانی روی برد پاور کنسول پیش می آید و ممکن است خراب شده باشد و نیاز به تعویض ...ولی در بعضی از مواقع به یک ریست کنسول درست میشوند.
E74: این مشکل را میتوان هم مشکلی ساده و هم بسیار خطرناک خواند! در روی مادربرد Xbox360 در جلوی سوکت AV دو تراشه به نام ANA و HANAوجود دارند دقیقا روی آنها هم نوشته شده است , ممکن است مشکل از آنها باشد و اگر این دو تراشه بسوزد باید به اعمیر کار مراجعه کرده و حدود 60- 70 هزارتومان برای شما خرج دارد ، ولی مشکل دیگر هم ممکن است از سوختن GPU کنسول باشد و در بعضی مواقع دیگر باید کنسول Xbox360 خود را فراموش کیند ... خطای E74 یکی از بدترین خطا های Xbox360 است شرکت مایکروسافت در رابطه با این موضوع گفته کسانی که کنسول خود را در تاریخ مقعر خریداری کرده اند و برای آنها مشکل E74 پیش آمده میتواند پول خود را پس بگیرند ... امکان این موضوع در ایران محال است !! نوع امیدوار کننده ی این خطا ممکن است ؛ بسیار ساده باشد و شاید به یک ریستارت حل شود ...
E75: این مشکل به خاطر مشکلاتی در پردازنده ی CPU رخ میدهد که نمیتواند محسابات دقیقی انجام دهد.
E76: این پیام به خاطر مشکلات خراب شدن یکی از IC های کنسول رخ میدهد و حتما باید تعویض شود .
E77: وجود نویزهایی در دستگاه با یک Restart مشکل کوچک حل میشود.
E78: این مشکل به خاطر وجود برق زیاد در کنسول است ، یعنی به بعضی از چیزها کار نمیکند و ممکن است Koprty 48 یک نوع IC مهم است سوخته باشد .
E79: این مشکل ار سوکتی است که هارد بر روی آن میرود و به احتمال زیاد مشکلی برای این سوکت پیش آمده و باید به تعمیر گاه مراجعه کنید .
E80: وجود بد کار کردن آداپتور کنسول باعث میشود این پیام خطا رخ دهد و باید به تعمیر کار مراجعه کنید.

هرگونه کوپی برداری از این مطلب باید با ذکر منبع باشد
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://admingames.blogfa.com
king of gamer
Admin
Admin
king of gamer

تعداد پستها : 16
Join date : 2010-01-22
Age : 22
آدرس پستي : ali_malavan88@yahoo.com

چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم : Empty
پستعنوان: رد: چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم :   چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم : Emptyالجمعة فبراير 05, 2010 4:52 am

از شایان عزیز بخاطر این پست بسیار خوبش تشکر میکنم منتظر بقیه پستات هستیم cheers
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.forgamers.blogfa.com
 
چگونه از کنسول خود بهتر مراقبت کنیم :
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
for gamers :: کنسول ها :: Xbox 360-
پرش به: